Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zajímá vás vesmír ,tady máte o něm nejrůznější informace

Vědci podali důkaz "skryté hmoty" v mezigalaktickém prostoru

Američtí astronomové tvrdí, že mají po ruce dosud nejzjevnější důkaz existence "skryté hmoty". Vědci se domnívají, že tato látka tvoří většinu celkové hmoty vesmíru. Američané se ve výzkumu, v němž použili několik vesmírných dalekohledů, zaměřili na kolize mezi dvěma galaktickými kupami.

Podle britské armády nejsou důkazy o mimozemském životě

Neexistují žádné důkazy o existenci mimozemských forem života. Vyplývá to ze zprávy britského ministerstva obrany, která se podrobně zabývala fenoménem takzvaných UFO, tedy neidentifikovaných létajících objektů (Unidentified Flying Objects).

Největší teleskop pro zachytávání světelných signálů mimozemšťanů

Největší teleskop určený výlučně pro zachycování světelných signálů případných mimozemských civilizací uvedli do provozu američtí vědci na observatoři Oak Ridge nedaleko Bostonu.
diskuse - příspěvků: 1 - poslední: 29. 07. 2006 (6:35)

Mikroorganismus přežil zničení raketoplánu Columbia

Teorie, že život na Zemi mohli přinést mikrobi z vesmíru, dostala podporu z nečekaného zdroje - z raketoplánu Columbia, který se v únoru 2003 zřítil při sestupu do zemské atmosféry.

Déšť meteoritů mohl rozpoutat život na Zemi

Život na planetu Zemi možná přinesl déšť obrovského množství meteoritů. S touto novou domněnkou přišli britští vědci.

Odkud se berou krátké záblesky záření gama?

Přez 35 let si astronomové lámali hlavu nad tím, odkud se berou krátké záblesky záření gama v hlubinách vesmíru. Podle vědců mohutné exploze vznikají při srážkách a následném slučování dvou vyhořelých neutronových hvězd.

Zkoumat vesmír po Velkém třesku umožní superpočítač

Společný výzkumný projekt společností IBM a Astron poskytne astronomům na celém světě ojedinělý pohled, který až doposud umožňovaly jen přístroje na oběžné dráze.

vesmír

Vesmír je soubor všech fyzikálně na sebe působících objektů, který je současná astronomie a kosmologie schopna obsáhnout experimentálně observační praxí a teorií
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář